וילת נוף גלילי
צימרים כיפת השמיים
חן סוויטות יוקרה

המלצות על מסעדות בגולן

 

אין כמו חופשה משפחתית זוגית או עם חברים בגולן, שהוא אחד האיזורים היפים והמעניינים ביותר במדינת ישראל. כמו בכל חופשה, אחד הדברים שעושים אותה הוא האוכל אותו טועמים וסועדים במהלכה. על מנת להפוך את החופשה שלכם לבלתי נשכחת, הבאנו לפניכם מספר המלצות על מסעדות בגולן.

כיצד לבחור מסעדות בגולן?

רמת הגולן היא אחד האיזורים היפים, המיוחדים והרחוקים יותר בארץ. בזמנים בהם רוב האוכלוסיה של המדינה מתרכזת לאורך מישור החוף ובעיקר באיזור גוש דן. בדרך כלל, אנשים המחפשים מסעדות בגולן, מגיעים אל הרמה משאר חלקי הארץ, וברוב המקרים לא מכירים כלל וכלל את הגולן בו הם מתארחים לסוף שבוע או למספר ימים בלבד. הבחירה של מסעדות בגולן צריכה להיעשות לפי המלצות אישיות, או לפי שמועות ממקורות מוסמכים כמו ביקורות בעיתונים ובאתרי מסעדות מפורסמים, לא כדאי להשאיר את הבחירה ליד המקרה, ולהיתקע עם מנות קטנות ולא מספקות או יקרות מדי במיוחד אם מדובר בחופשה משפחתית עם ילדים. איזור הגולן הוא איזור מפורסם בשל התיירות הרבה שבו. באזור זה מתיירים ישראלים ותיירים מן החוץ בכל ימות השנה, וכיאה לאיזור תיירותי שוקק, ניתן למצוא בו מסעדות רבות שיכולות להיות ערבות לכל חיך, ביניהן מסעדות בגולן שישאירו לכם חיוך על הפנים וטעם של עוד על השפתיים.


תרבות קיבוצים


בגולן אין ערים גדולות במיוחד, ולכן הבחירה של מסעדות בגולן צריכה להיעשות בזכות ידע מקדים ולא בעקבות הגעה למקום המרכזי ביותר אותו תמצאו בשאיפה שבו ממוקמות מסעדות שיתאמו את טעמכם, כמו שקורה במרכזי הערים הגדולות. כמעט בכל אחד מהקיבוצים והמושבים הפזורים ברחבי הגולן תמצאו מסעדות שמציאות את מאכליהן לאורחים הבאים והשבים. מסעדות בגולן הן עניין של טעם אישי, והן מגוונות ביותר, חלקן מציעות תפריט דגים מהדגה המקומית של הנחלים הזורמים בגולן, חלקן מציעות בשרים איכותיים מפרות מקומיות, וחלקן דווקא על טהרת המזון הטבעוני והצמחוני, בהתאמה מלאה לתנועה הטבעונית והצמחונית שהולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות במדינת ישראל. אם יש לכם קרובים בקיבוצים ובמושבים של איזור הגולן, הדרך הטובה ביותר למצוא את המסעדה שמתאימה לכם ביותר היא פשוט לשאול לעצתם, כי אין חכם כבעל הניסיון.


בעיר הגדולה או באמצע הדרך


העיר הגדולה ביותר בגולן היא קצרין, בה תוכלו למצוא כמה וכמה מסעדות המרוכזות במקום אחד לנוחיותם של המבקרים במקום. אם אתם מעדיפים לשלב מסעדות בגולן במקומות לא ידועים בטיול שלכם, תוכלו למצוא מסעדות שונות הממוקמות בצידי הדרכים במקומות מרכזיים כמו בכניסה למסלולי הטיולים השווים ביותר, ובפארקים המתוירים ביותר. אם יש לכם כמה ימים, תוכלו לנסות את מזלכם בכמה וכמה מסעדות, בגולן יש שפע של מבחר ומה שבטוח הוא שבמהלך הטיול שלכם, תוכלו למצוא את המסעדה שאהבתם ביותר מבין שפע המסעדות של המקום.