חוות כנרת אירוח כפרי
וילת נוף גלילי
חן סוויטות יוקרה

חופשה משפחתית בקיץ – בארץ או בחו"ל?


עוד רגע מסתיימת לה שנת הלימודים, והילדים - וכנראה גם אתם ההורים, כבר מחכים להזדמנות לצאת לחופשה משפחתית מפנקת. על עצם היציאה לחופשה סביר להניח שאין לכם כלל התלבטות, אבל כשמגיע השלב של בחירת היעד, עודף האפשרויות יכול לבלבל כל אחד - מלון יוקרה או אולי דווקא אתר קמפינג? חופשת בטן גב בנקודה אחת או אולי דווקא טרק למיטיבי לכת? ואיזה אטרקציות יוכלו להעסיק את הילדים כשאתם תרצו קצת לנוח? ומעל לכל השאלות הללו מתנוססת השאלה הגדולה מכולן - בארץ או בחו"ל?

 

הכי טוב בארץ


האמירה השחוקה הזו היא ממש לא מופרכת. מהרבה בחינות חופשה בארץ היא מאוד נוחה - היא לא מצריכה תכנון מדוקדק, אפילו מבחינת התאריכים. בגלל שלא צריך להזמין טיסה לתאריך מסוים, ואפשר להגיע לכל מקום עם הרכב המשפחתי, אתם יכולים להחליט כמעט ברגע האחרון מתי לצאת לחופשה ולמצוא גם בשיא העונה דילים לאילת, לים המלח או לטבריה באתר המתמחה בכך. האירוח במלונות בארץ, בייחוד באלה שמתהדרים בחמישה כוכבים, הוא מעל ומעבר הרמה של האירוח במלונות במקומות רבים מחו"ל, ודי אם נזכיר את ארוחת הבוקר הישראלית המפורסמת, שתיירים מכל העולם פוערים פה למולה. שלא לדבר על זה שלא תצטרכו לשבור את השיניים שלכם בשפה זרה כדי לדבר עם המלצר, החדרנית או פקיד הקבלה במלון - כולם מדברים עברית. ייתרון נוסף של המלונות בארץ היא הכשרות, שעליה ישנה חותמת מובהקת ואמינה. ובשורה התחתונה - חופשה בארץ, בייחוד בחודשי הקיץ, כמעט תמיד תהיה זולה יותר מחופשה בחו"ל.

 

אווירה של חו"ל


ומצד שני, גם לחופשה בחו"ל יש את היתרונות שלה. אם אתם לא טיפוסים של קיץ, למשל, חופשה בישראל במהלך החופש הגדול היא כנראה לא רעיון אטרקטיבי במיוחד בשבילכם. בחו"ל, לעומת זאת, במרחק של כמה שעות טיסה בלבד, תוכלו לבלות חופשה במזג אוויר נוח, ואפילו קריר, ולשכוח לשבוע שבועיים מאחוזי הלחות והשרב הכבד. ואין מה לעשות, להתנתק מהמציאות המטורפת שלנו כאן בארץ אפשר רק במקום רחוק ממנה, שבו לא נמשיך לראות את אותן מהדורות חדשות, ולקרוא את אותן כותרות עיתונים. והמחיר? יש סיכוי לא רע שבכסף שתחסכו בקניות שתעשו בחו"ל במקום בארץ, תקזזו את ההפרש בעלויות החופשה בחו"ל לעומת הארץ.

 

אז איך בכל זאת לא לקרוע את הכיס?


אם החלטתם על חופשה בחו"ל, ואתם לא בררנים במיוחד, תוכלו למצוא כרטיסי טיסה של הרגע האחרון במחירים שווים לכל נפש. כל מה שצריך הוא להחליט מראש על תאריך החופשה, ואת היעד לבחור לפי היעדים הזמינים באפליקציית חוליו, שמציעה למכירה כרטיסים מהיום למחר. באופן דומה תוכלו גם למצוא מלונות ברמה גבוהה במחיר מצחיק - אפליקציות כמו זו של Priceline או Hotwire יציעו לכם "חתול בשק" - אתם מציעים את המחיר שאתם מוכנים לשלם על לילה במלון, והאפליקציה מוצאת לכם מלון ברמת האירוח ובמיקום שפירטתם, מבלי לחשוף בפניכם את פרטי המלון המלאים עד לאחר התשלום. לקוחות מרוצים רבים יספרו לכם על הלילה שבילו בהילטון תמורת עשרות דולרים בודדים ללילה, לשם הדוגמה.

 

גם על חופשה בארץ אפשר לחסוך - כמעט מדי יום מתפרסמים באתרי הקופונים וההנחות מבצעים לדילים במלונות בכל רחבי הארץ, כולל במלונות יוקרה של מיטב הרשתות. גם במקרה הזה, החליטו מראש על תאריך החופשה, מבלי להחליט על היעד, ועקבו היטב אחר הדילים המתפרסמים כדי למצוא את החופשה המתאימה לכם ביותר, במחיר המתאים לכם ביותר. אחרי שקניתם קופון לחופשה עצמה, המשיכו וחפשו קופונים באותו אזור למסעדות, אטרקציות ובילויים, ותוכלו לפעמים לחסוך עד מחצית ממחיר החופשה.