וילת נוף גלילי
חן סוויטות יוקרה
צימרים כיפת השמיים

חופשה בישראל! טיולי ג'יפים מומלצים

 

אחת מההנאות הגדולות ביותר היא חופשה מיוחדת במדינה אותה אוהבים. מאמר זה יביא לידיעת הקוראים מסלולי טיולי ג'יפים מהנים שמומלצים על ידי הצוות שלנו. תיהנו.

 

 

טיולי ג'יפים- הכנה מקדימה


טרם היציאה אל טיול ג'יפים חשוב לקבל החלטות מסוימות ולהכין דברים מסוימים לטיול. הדברים אותם יש לתכנן ולהכין לטיול הם:

  • תאריכים- יש להחליט מהם תאריכי החופשה בהם אתם מעוניינים לצאת לטיול ג'יפים. יש לקחת בחשבון שטיול בג'יפ הוא טיול שטח לכל דבר ולכן יש עונות מסוימות שמומלצות יותר ואחרות שפחות.

  • מיקום- חשוב להחליט על המיקום בארץ בו מעוניינים לערוך את הטיול. אופי הטיול שונה מאוד בין החלקים השונים בישראל וגם האקלים. למשל, אם בתקופה מסוימת של השנה יש הצפות בחלק הדרומי של המדינה, בחלק הצפוני הכל ירוק ופורח ונחשב כאידיאלי לטיולי ג'יפים.

  • הרכב הקבוצה- יש להחליט על הרכב הקבוצה. כמה אנשים יהיו בה, מה העדפות של אנשים אלו, האם מדובר על אנשים בעלי ניסיון בטיולי ג'יפים או שמא במשפחות שמעוניינות לצאת לטיול יחדיו ועוד.

  • סוג טיול- יש סוגים שונים של טיולים וכל אחד צריך לבחור את המסלול המתאים לו ביותר וזאת בהתאם להרכב איתו הוא יוצא אל הטיול והתאמה אל אופיו של אותו הרכב. נכון להיום ניתן לצאת אל טיולי קבוצה, טיולי לילה, טיולים רומנטיים, טיולים למשפחות ועוד.

  • תכנון הטיול- חשוב מאוד לתכנן אילו ג'יפים ישתתפו בטיול, האם מדובר בטיול יומי או טיול של מספר ימים, בדיקות הכנה לרכבים לפני יציאה לטיול, תכנון מדויק של מקומות לינה, דלק ועוד.

  • ביטוחים- אין לוותר על ביטוח רכב מסוג מקיף או צד שלישי וזאת על מנת שההנאה לא תיקטע משום שנגרם נזק לג'יפ שמצריך הוצאה כספית ניכרת.

 

טיולי ג'יפים ברחבי הארץ

  • הצפון היפהפה- יש מסלולי טיולים רבים המיועדים לג'יפים באזור הצפון ולכן חשוב מאוד להחליט באיזה אזור בצפון אתם מעוניינים לטייל. אחד מהחלקים האטרקטיביים לטיולים מהנים הוא עמק יזרעאל. כאן מדובר בעיקר על אזור הגליל התחתון, רכס הכרמל והשרון. אחד מהמסלולים הפופולאריים מתחיל בכביש מגידו מול קיבוץ משמר העמק ומסתיים מול קיבוץ הזורע. טיול זה מתאים למשפחות, ניתן לנסוע בו עם ג'יפ כביש. מדובר על מסלול של חצי יום שאידיאלי להרגשת תחושת החופש בסוף שבוע או בחגים ואורכו כעשרה קילומטרים.

  • הדרום הנפלא- מסלול טיולים נפלא נוסף ממוקם בדרום המדינה. כאן מדובר על טיול ג'יפים באזור אשקלון והסביבה. אורך המסלול הוא כ- 45 קילומטרים ונמשך כחצי יום. תחילתו במחלף קריית גת וסיומו בכניסה למושב אמציה.

 

לסיכום, חופשה בישראל בג'יפ יכולה להיות אחת החופשות המהנות ביותר אותן תחוו. כל מה שצריך הוא לזכור לתכנן את הטיול בצורה נכונה, להכין את הג'יפים ולהתחיל לגמוע את יופי המדינה בנסיעה במסלולי הטיולים השונים.