חן סוויטות יוקרה
וילת נוף גלילי
חוות כנרת אירוח כפרי

איך לבחור את החופשה האולטימטיבית- בראש שקט או עצמאים בשטח

החופשה האולטימטיבית נראית בעיני כל אחד אחרת לגמרי. בעוד שאחד יבחר לצאת לחופשה שכוללת שכיבה בטן גב אל מול נופי הים הכחולים ברוגע ואתנחתא מושלמת, אחר יבחר לצאת לחופשה אקטיבית הכוללת לוחות זמנים לחוצים ותחושת מרתון להספיק את המקסימום שיש למקום להציע במסגרת מגבלות הזמן הקיימות. האפשרויות לחופשה אכן אינן מוגבלות גם כשמדובר בארץ וגם כשמדובר בטיול לחו"ל, כאשר אחד הדברים שתידרשו לקבל החלטה לגביהם מתייחס לאופי החופשה. האם תעדיפו לצאת לטיול מאורגן עם קבוצה או להיות עצמאים בשטח ולטייל באופן עצמאי? או איך בעצם לבחור את החופשה המושלמת? להלן מספר דגשים שכדאי

לקחת בחשבון:


טיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל


טיולים מאורגנים, המיוחסים לרוב לטיולים לחו"ל, הפכו ליותר ויותר נפוצים עם השנים גם בארץ. טיולים מאורגנים על ידי חברת תיירות מאפשרים להכיר בצורה מעמיקה אזורים ומקומות מרתקים בארץ- מהדרום ועד הצפון. בעזרת ליווי צמוד של מורה דרך מוסך ניתן ליהנות ממידע היסטורי, תרבותי, בוטני וגיאוגרפי בהתייחס למקומות בהם תבקרו. טיולים מאורגנים אלו מיועדים לקבוצות פרטיות, עסקיות, משפחות, אורחים מחו"ל וכד'. על אותו רעיון של טיולים בחו"ל, הטיולים מתוכננים ומתוזמנים היטב, כאשר הכל מאורגן מראש, כולל אמצעי התחבורה, מקומות לארוחות במהלך הטיול, לינה במידה ומדובר בטיול ליותר מיום אחר ועוד.

יעדי הטיולים מגונים וכוללים כל יעד שתבחרו, בין אם טיול מאורגן לצפון, לירושלים או טיול מאורגן ליפן, תאילנד או יעד אחר במזרח. בכל בחירה שתעשו, תוכלו ליהנות ממינימום הכנות טרום הטיול והנאה ופניות מקסימאלית לטיול עצמו במהלכו. חופשה מהסוג הינה מומלצת במיוחד למי שלא ניחנו בכישורי תכנון או ארגון ומעדיפים להפקיד את המלאכה בידי אנשי מקצוע או לחילופין, לאלו מעוניינים לצאת בראש שקט ועם מינימום דאגות ולחצים.


להיות עצמאים בשטח


חלק מהמטיילים יעדיפו לתכנן בעצמם את החופשה הזוגית או המשפחתית שלהם כך שתהיה מותאמת בדיוק לפי טעמם האישי והצרכים בשטח. כיום, בעידן האינטרנט, כל המידע הנחוץ לארגון חופשה מושלמת נמצא ברשת בצורה מפורטת וידידותית. בהתאם ניתן להזמין ביתר קלות בתי מלון וטיסות, לבחור אטרקציות, להזמין כרטיסי כניסה מראש ולתכנן מסלול טיולים מעניין ברמות קושי בהתאם למגבלות. במידה והחלטתם לצאת לחופשה זוגית, סביר להניח שתיהנו מזמן איכות יחד רק שניכם ותעדיפו לא לטייל כחלק מקבוצה. בחופשה מהסוג תוכלו לבחור בדיוק את המלון

שרציתם, לתכנן את הפעילויות ולבחור אם מדובר בחופשה בה חשוב להספיק ולראות כמה שניתן מקומות ואתרים או שהמטרה היא לנוח ולצבור כוחות להמשך. כשמדובר בחופשה עם המשפחה, תוכלו לבחור להזמין בנפרד מלון, טיסות, רכב להשכרה או לבחור בחבילת נופש משתלמת במלון בו הכל כלול או כזו שכוללת מלון וטיסה. כיום חבילות הנופש אכן אטרקטיביות ומפתות מבחינת העלויות ולכן זוכות לפופולאריות בקרב הנופשים.

היתרון הבולט בחופשה משפחתית עצמאית הוא בהיותה תלויה רק בכם ולכן הגמישות מקסימאלית. כפועל יוצא, תוכלו בכל שלב שהוא בחופשה להחליט על שינויים במסלול המתוכנן בהתאם לנדרש בשטח. כשמדובר בילדים קטנים אכן כדאי לתכנן גם תכניות גיבוי במידה ותצטרכו לחשוב על חלופות בזמן אמת מכיוון שלא תמיד אפשר לנבא את ההתנהלות בחופשה ששונה משמעותית מהשגרה היומית לה הם רגילים.