וילת נוף גלילי
חוות כנרת אירוח כפרי
צימרים כיפת השמיים

האטרקציות של הצפון - חוויות שאסור לפספס

החגים מאחורינו וגם הסתיו כבר דפק על הדלת אבל כולנו יודעים שבשנים האחרונות הקיץ נמשך עד סוף דצמבר, ואפילו בחנוכה אנחנו עוד לובשים קצר ומפעילים מזגן על קור כשאוכלים מרק עוף חם. הצפון מתהדר בשלכת של סתיו אבל עסקים כרגיל. מי שיצא לטייל בצפון בין סוכות לחנוכה רק ירוויח, כי מזג האוויר עדיין נהדר ומתאים אפילו לטיולי מים, כי ההמון הסואן של המטיילים כבר שבע מהפיקניקים ומהמסלולים שערך לכל אורך ספטמבר ועכשיו אנשים מתכנסים  בבתיהם והולכים לישון מוקדם עם שעון החורף.

 

מי שנתן לכולם לטייל בסוכות וחיכה בסבלנות עד עכשיו הרוויח, כל האטרקציות שבצפון מחכות לו בזרועות פתוחות. ארזו לעצמכם תיק קל, בעונה זו יהיה חכם לקחת גם משהו חם לערב, זה בכל זאת צפון הארץ, יש סיכוי לגשם וגם סתם לרוח, וצאו לכם לסופשבוע נהדר סובב אטרקציות צפוניות באצבע הגליל.

 

ראשית התחילו באגם החולה

לאחר טבילונת בכנרת באחד החופים המזרחיים הנעימים, הצפינו בנסיעתכם בואכה אצבע הגליל והנה אתם בפאתי שמורת החולה ואגם החולה המשוקם. הסיור בשמורת החולה הוא מהסיורים המדהימים שיש בארץ, גם טבע וגם ציפורים, והעונה בדיוק מתאימה בכדי לראות את הנודדות דרומה עוצרות לטבילת רגליים ולהצטיידות באגם הקטן. בתוך השמורה תוכלו לשכור אופניים בשלל צורות, אופניים ליחיד, לזוג, לארבעה ולשישייה ולנדוד כמו הציפורים מתחנה לתחנה.

 

הצפינו עוד והגיעו לכיוון צוק מנרה

למרגלות צוק מנרה בחצר האחורית של קרית שמונה, תוכלו לעלות על קרונית רכבל שתעלה אתכם עד למעלה, משם ובחזרה לרכבכם שמחכה בעמק תוכלו להגיע בשלל דרכים. ניתן לשכור אופניים ולזגזג את הצוק בדרכי אופניים נעימות עד למטה, או שתוכלו לגלוש במגלשות ההרים המפורסמות ולהנות מאוויר מנשב וקצת פרפרים בבטן.

 

מסלול אחד מכמה        

כמה שמורות טבע מדהימות בקצה אצבע הגליל מציעות חוויה מרעננת ולאו דווקא רטובה למסלולים קצרים וארוכים לכל המשפחה. מפל התנור בנחל עיון מציע מסלול מעגלי או חד כיווני עם הקפצת רכב וגם גישה לנכים ועגלות, כנ"ל בנחל דן שהמסלול שלו רוצף בדק עץ מיוחד. וגולת הכותרת המסלול התלוי על קניון הבניאס.

 

קייקים גם בסתיו..

לקינוח, קצת אדרנלין, הירדן ויובליו מנוקדים לאורכם באתרי הקפצה לקייקים. ומי שלא ניסה, זה הזמן והמקום לשיט קצבי, קיצפי וכייפי. לתוך סירה מתנפחת ענקית נכנסים כמה חבר'ה ושטים להם בשלל מסלולים, אם מסלולים גועשים בירדן ההררי או מסלולים שקטים יותר מפארק הירדן דרומה בואכה הכנרת. אם אתם כבר בצפון כנסו לבדוק את הקייקים בכפר בלום, אחת הנקודות הצפוניות בה יורדים הקייקים למים וקפצו לכם לתוך אחת הסירות. אין מה לדאוג, זה בטוח לחלוטין ויש אפילו סיכוי (קלוש אמנם) שתצאו יבשים לגמרי מהשיט. מצטיידים בחגורת הצלה ובחבר טוב (או חברה) והיידה אל הנחל.

 

מה עם אוכל?

את סיורכם בצפון כדאי לסגור עם טעם של עוד ולכן חובה עליכם ללכת ולטעם קצת גורמה גלילי באחת ממסעדות הצפון. אם זה מסעדה בייתית בחצר הכפרית של מישהו או מסעדה היושבת על קצה ההר. וותרו על  הכריכים שהכנתם עם הפסטרמה ולכו לטעום קצת אוכל מקומי אותנטי וטרי.

 

לסיכום

גם אם נראה לכם שסוף העונה ממשמש ובא, יש עדיין מקום לתפוס את האוטו ולכוון אותו צפונה, עתה משהכל שקט יותר וההמולה מחכה להתחדשות בחנוכה או בבוא האביב, זה הזמן להנות מכל מה שיש לצפון להציע בתחום האטרקציות, לכם ולכל המשפחה.