חן סוויטות יוקרה
חוות כנרת אירוח כפרי
וילת נוף גלילי

טיולי משפחות בארץ ובעולם


טיולי משפחות הפכו להיות הטרנד הבא של כל אוהבי הטיולים והטבע. משפחות רבות רצו לעשות טיולים במסגרת משפחתית אך מה לעעשות שכאשר מדובר בטיול עם כל המשפחה הדבר טיפה יותר קשה ליישום מאשר טיול לבד. כאשר מדובר על טיול עם כל המשפחה צריך להבין שזה דבר כמעט בלתי אפשרי ולכן, עד שהדבר מתממש יש לנצל אותו כמה שיותר ולהפיק ממנו כמה שיותר.


טיול מפשחות הוא טיול שבו כל המשפחה נמצאת יחד, בעצן המשפחה יוצאת לטיול כוחם יחדיו באופן מאורגן. טיול משפחתי מאורגן מאפשר למשפחה שלמה לבלות ביחד, להנציח זכרונות משותפים ולצבור חוויות משותפות.
טיול כזה יכול להיות למספר ימים או למשפר שבועות. יש אנשים המעדיפים לעשות טיולים משפחתיים ברחבי הארץ. לפתוח אוהלים, צידניות אספה וכדומה ולהתחיל את הטיול. טיולים בארץ עושים ביערות בית שמן, דרום הארץ, חלקים ספציפים בצפון הארץ ועוד. כל אחד עושה את הטיול במקום שנבחר. 


כמו אנשים אלו יש אנשים המעדיפים לעשות את הטיול בחו"ל ביעדים שנבחרו על ידי המשפחה. טיולים ברחבי הארץ נתפסים כטיולים שיותר ויותר ישראלים בוחרים לעשות. טיולים בחו"ל עם כל המשפחה יכולים להיות טיולים שטיפה יותר קשים ולכן אנשים מעדיפים לעשות טיולים בארץ ולא בחו"ל.


בטיולי משפחות יש יתרון מאד ברור על פני טיולים אחרים. בראש ובראשונה צריך להבין שזה טיול עם משפחות נוספות. חלק מהפעמים המשפחות אינן מכירות אחת את השנייה. בזמן הטיול נפגשים ילדים ממשפחות שונות וכך נוצרים קשרים ומתפתחים קשרים של חברות בין ילדים. נוצר מצב שבו כל הילדים של המשפחות משחקים יחד ואילו ההורים תופסים קצת שקט וזמן בילוי עצמאי.


בזמן טיולי המשפחה יש משפחות הבוחרים ללון בכל מיני מקומות. יש משפחות שבוחרות ללון בשטח עם אוהלךים ומדורה קטנה ומנגד יש משפחות שבוחרות ללון בצימרים, מלונות אכסניות וכדומה. כל משפחה עושה את הטיול לפי האופי המקובל. כמו בחירת אופי הטיול כך בוחרים את אופי המסלולים.


יש משפחות שיותר יתאים להם להגיע למקום אחד ולהשאר בו, כך כל הטיול סובב סביב אותו מקום ויש מקום מפגש אחד ומנגד יש משפחות שיבחרו טיולי שטח הכרוכים בהליכה וטיפוס.