וילת נוף גלילי
צימרים כיפת השמיים
חוות כנרת אירוח כפרי

טיפים למתכננים חופשה או טיול לתאילנד

יותר ויותר ישראלים מגלים בשנים האחרונות את היעד המושלם לשלוב של חופשה וטיול – תאילנד. ולא, לא מדובר רק בחבר'ה צעירים שסיימו את השירות הצבאי ויוצאים לשכוח משלוש השנים המפרכות שעברו עליהם – גם משפחות עם ילדים יוצאות היום אל המדינה המקסימה הזו. עם זאת, טיסות לתאילנד הן דבר שדורש לעיתים לוגיסטיקה לא פשוטה, בעיקר אם מדובר בתקופה ארוכה של טיול, או בטיול עם הילדים.


אישורי כניסה וויזות לתאילנד


אם אתם נכנסים לתאילנד משדה התעופה תקבלו באופן אוטומטי ויזה המתירה לכם לשהות 30 יום במדינה. אם תכנסו דרך מעבר גבול יבשתי כמו אלה שבלאוס או קמבודיה – תקבלו אישור שהייה ל-15 יום בלבד – קחו זאת בחשבון אם התכנית שלכם היא לטייל בין מדינות במזרח הרחוק, כמו שרבים נוהגים לעשות. אם יש לכם תכניות להשאר יותר מחודש בתאילנד אתם צריכים להוציא ויזה מיוחדת, וכדאי לעשות זאת מראש בשגרירות תאילנד בישראל.

את הבקשות לויזה ניתן להגיש בימי ב'-ו' בשעות 09:00-11:30, וכדאי להגיע עם דרכון (בתוקף כמובן) ובתמונת פספורט עדכנית. סביר להניח שכבר למחרת תקבלו ויזה המתירה לכם שהות של 90 יום בתאילנד. לא כדאי להסתבך עם ענייני הויזה והשהות – התאילנדים גובים קנסות של כ-500 באט על כל יום של חריגה מהויזה. גם טיסות פנים בתאילנד הן דבר שכדאי לתכנן ולהזמין מראש על מנת להשיג כרטיסים במחיר סביר, ככל שתאריך הטיסה מתקרב כך גם המחיר יכול לעלות כפליים וסביר שלא תמיד יהיו מקומות בטיסות הרצויות במיוחד אם מדובר בתקופת תיירות "חמה".

איי תאילנד – לא רק בטן גב   

רוב הישראלים חושבים שטיול בתאילנד הוא בעיקר חופשת בטן גב שכוללת אוכל, רביצה ומסאז'ים. אבל באיים יש לא מעט אטרקציות שעשויות להתאים לכל כיס, גיל ומצב רוח.

הפארק הימי "אנתונג" הוא דוגמא מצויינת לבילוי מעניין באיי הדרום של תאילנד. מדובר בשמורת טבע שבה 42 איים הרריים ותלולים מאבן גיר שיוצרת צורת פני שטח מיוחדת. מכיוון שהמקום הוא שמורת טבע שאסור לבנות בשטחה, הוא ממחיש היטב כיצד נראה האיזור כולו לפני מאות ואלפי שנים. הסירות אל הפארק יוצאות מכל איי הדרום, וברובן תוכלו לקבל ארוחת בוקר קלה, וסביר להניח שתזכו להכיר תיירים מכל העולם.

מרבית הסירות עוצרות בלב שוניות אלמוגים ומאפשרות שחייה עם שנורקל במי הטורקיז. מה שתראו בשונית יהיה בוודאי חוויה שלא תשכחו זמן רב. בשמורה עצמה תוכלו לבקר בלגונת האזמרגד המושלמת, במערת נטיפים עתיקה ואפילו תוכלו להשאר ללילה או שניים באי המרכזי ווה טאלאפ.   


זו רק דוגמא אחת לאטרקציה שמתאימה לכל אחד שמטייל בתאילנד. כמובן שהאפשרויות הן רבות ומגוונות - הכל בהתאם לטעמכם והעדפותיכם האישיות.